Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
 

o nás

DSCF2288cb (1)
kavovy barista
fransiza slider740x500

Etincelle

Tvoříme skupinu sociálních podniků, která pomáhá lidem se zdravotním postižením uplatnit se na pracovním trhu. V oblasti sociálního podnikání patříme mezi nejvýznamnější zaměstnavatele lidí s hendikepem v České republice. Máme vlastní řemeslnou pekárnu, několik pekařství a farmu, na které chováme ovce, slepice, prasata, pěstujeme zeleninu a ovoce. Naše výrobky nabízíme také prostřednictvím cateringového servisu.
Se stylovým bistrem na kolečkách přijedeme až k vám. Mimo to provozujeme prádelnu a uklízíme zeleň a veřejná prostranství.

Hendikep není překážka

Jsme přesvědčeni, že zaměstnávat lidi s hendikepem je normální, protože normální je být různý. Našimi úspěšnými provozy chceme inspirovat další zaměstnavatele – malé i velké firmy a jít jim příkladem. Ukázat jim, že to jde. Zahájili jsme proto tranzitní program O KROK: Posíláme prověřené pracovníky, kteří prošli zácvikem u nás, dál „do světa“ na otevřený trh práce. Takto jsme již úspěšně umístili zaměstnance do sítě kaváren Starbucks, na Českou poštu či do logistické firmy Wakestone.

Mezi řádky, kavárny a bistra s unikátním sociálním konceptem

Jsme síť kaváren a bister Mezi řádky s vlastní výrobou dezertů, sladkého a slaného pečiva a výbornou kávou z vlastní pražírny. Pochutnat si u nás můžete na sladkém i slaném pečivu, kváskovém chlebu a koláčích z naší řemeslné pekárny Na Návsi. Vynikající jsou také dezerty od našeho mistra cukráře. Každý den pak můžete vybírat z poledního menu teplých jídel a polévek. Nechybí ani oblíbené fresh džusy, domácí limonády a ledový čaj.

Dáváme práci lidem s lehkým mentálním nebo kombinovaným postižením. Naším cílem je vytvořit pracovní příležitosti pro lidi, kteří jsou trvale odsouváni mimo běžnou společnost. Chceme ukázat, že dokáží být prospěšní sobě i ostatním. Nechtějí, stejně jako my, jen tak stát se založenýma rukama a čekat, co přijde. Zaměstnáváme lidi s mentálním postižením na pomocných pozicích baristů, barmanů a kuchařů. Pracují s podporou pracovních asistentů – profíků ve svém oboru a za svou práci dostávají mzdu.

Mezi řádky jede

Naší vlajkovou lodí je vyhledávaná Kavárna Mezi řádky na Smíchově. Postupně jsme otevřeli další bistra Mezi řádky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, Ministerstvu práce a sociálních věcí, v ING Bank a nově také na Magistrátě hl. m. Prahy. Kromě bister zajišťujeme catering pro firemní akce v budovách, kde tyto podniky sídlí. Od roku 2019 nabízíme unikátní sociální koncept „Mezi řádky“ jako franšízu.